eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Tynk akrylowy PASTI FIN  i  PASTI FIN BIO

ZASTOSOWANIE

PASTI FIN i PASTI FIN BIO jest cienkowarstwowym tynkiem strukturalnym, przeznaczonym do ręcznego wykonywania dekoracyjnych wypraw zewnętrznych i wewnętrznych. Można go stosować na wszystkich równych podłożach mineralnych takich, jak beton, gips, tynki cementowe, cementowo-wapienne, płyty gipsowo-kartonowe oraz na warstwach zbrojonych w systemach izolacji cieplnej.

WŁAŚCIWOŚCI

Jest elastyczny tzn. kompensuje naprężenia wynikające z innej rozszerzalności termicznej warstw znajdujących się pod nim, nadaje się na powierzchnie narażone na duże obciążenia termiczne i użytkowe, np. silnie nasłonecznione elewacje.Jest odporny na zbrudzenia strukturalne (dzięki niskiej nasiąkliwości).Tynk o wysokiej twardości – dzięki wysokiej jakości dyspersji polimerowych oraz kruszywa dolomitowego.Możliwość życia w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80%) Zawartość środków hydrofobowych zmniejsza chłonność tynku i chroni przegrodę przed wpływem opadów.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być stabilne, równe i nośne, tzn. odpowiednio mocne, oczyszczone z warstw mogących osłabić przyczepność tynku, zwłaszcza z kurzu, brudu, wapna, olejów, tłuszczów, wosku, resztek farby olejnej i emulsyjnej. Stare powłoki malarskie i tynkarskie o niedostatecznej przyczepności należy usunąć. Po ich usunięciu zaleca się zagruntować podłoże gruntem PASTI GRUNT. Przed nałożeniem tynku, niezależnie od podłoża, należy wykonać techniką malarską podkład z tynku podkładowego.

SPOSÓB UŻYCIA

Tynk akrylowy PASTI FIN dostarczany jest w gotowej postaci i konsystencji. Po otwarciu wiaderka jego zawartość należy przemieszać mieszadłem wolnoobrotowym w celu wyrównania konsystencji. Na przygotowane, zagruntowane podłoże należy nałożyć warstwę tynku PASTI FIN o grubości kruszywa. Mokry tynk należy wygładzać stale w tym samym kierunku, przy pomocy gładkiej pacy ze stali nierdzewnej. Brak jednolitej faktury tynku, wynikający z lokalnego nierównomiernego zagładzania, może spowodować powstanie różnic w odcieniu koloru na otynkowanej powierzchni.

WYDAJNOŚĆ

Od 1,8 kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderka plastikowe po 25 kg

FAKTURY

TYNK AKRYLOWY

PASTI FIN - zużycie

PASTI FIN BIO - zużycie

BARANEK

1,0 mm

1,8 kg/m2

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

2,5 mm

3,6 kg/m2

KORNIK

1,5 mm

2,3 kg/m2

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2

2,0 mm

2,8 kg/m2

DANE TECHNICZNE

PRZYCZEPNOŚĆ 

min. 1,5 MPa 

GĘSTOŚĆ 

ok. 1,9 g / cm3

TEMPERATURA STOSOWANIA

od +5°C do +25°C 

ODPORNOŚĆ NA TEPMERATURY

od -20°C do +60°C

ORIENTACYJNE ZUŻYCIE

od 1,8 do 3 kg na 1m2

OKRES SCHNIĘCIA

ok. 12 do 48 godzin

OPÓR DYFUZYJNY 

max 0,2 m

 Generated in 0.370319 seconds with 5q