eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

  

Tynk silikatowy PASTI SILKA

  

ZASTOSOWANIE

Wysokowartościowa masa cienkowarstwowa, jakościowo kontrolowana, do wykonywania wypraw tynkarskich. Do stosowania na podłożach betonowych, tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych. Zalecany do stosowania jako wyprawa elewacyjna w bezspoinowych systemach ocieplenia ścian zewnętrznych budynków z wykorzystaniem płyt styropianowych i z wełny mineralnej.

WŁAŚCIWOŚCI

Tynk o bardzo wysokiej twardościosiągniętej dzięki użyciu kruszywa marmurowego.Użycie w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80).Stanowi warstwę hydrofobową zawartość środków hydrofobowych zmniejsza chłonność tynku i chroni przegrodę przed wpływem opadów.Nie przyciąga kurzu, pyłków roślin i zanieczyszczeń ze spalin.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Tynk silkatowy należy stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet, bitumy itp.) podłoża: 
- warstwy zbrojone siatką z włókna szklanego , wykonane klejem zbrojonym z włóknem (wiek powyżej 3 dni), zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze,
- beton, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤4%) zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze

 

SPOSÓB UŻYCIA

Opakowanie tynku silikatowego wymieszać dokładnie. W razie konieczności poprawić konsystencję materiału przez dodanie niewielkiej ilości czystej wody maksymalnie 1%. W przypadku tynków barwionych należy stosować podkład pod tynki zabarwiony w kolorze odpowiadającym barwie tynku. 
Tynk nałożyć na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej na grubość ziarna i nadać strukturę za pomocą pacy z tworzywa sztucznego. Nie obrabiać ponownie wcześniej nałożonej zaprawy. Stykające się powierzchnie ścian tynkować w miarę możliwości w ten sam dzień w celu uniknięcia różnic z powodu wpływów warunków atmosferycznych.

WYDAJNOŚĆ

zużycie: od 1,8 kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderko plastikowe 25 kg

DANE TECHNICZNE:

Gęstość objętościowa

1,85 g/cm³ ± 10%

Czas otwarty pracy

do 15 minut

Konsystencja

10 ± 1,0 cm

Temperatura stosowania

od +5°C do +25°C

FAKTURY

TYNK SILIKATOWY

PASTI SILKA - zużycie

Baranek

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

Kornik

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2Generated in 0.233192 seconds with 5q