eng ru pl

Nowa strona

Nowa strona internetowa.
Nowa oferta !!!

Wełna mineralna ROCKWOOL !!! Super cena !!!

  

Tynk silikatowy PASTI SILKA

  

ZASTOSOWANIE

Wysokowartościowa masa cienkowarstwowa, jakościowo kontrolowana, do wykonywania wypraw tynkarskich. Do stosowania na podłożach betonowych, tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych. Zalecany do stosowania jako wyprawa elewacyjna w bezspoinowych systemach ocieplenia ścian zewnętrznych budynków z wykorzystaniem płyt styropianowych i z wełny mineralnej.

WŁAŚCIWOŚCI

Tynk o bardzo wysokiej twardościosiągniętej dzięki użyciu kruszywa marmurowego.Użycie w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80).Stanowi warstwę hydrofobową zawartość środków hydrofobowych zmniejsza chłonność tynku i chroni przegrodę przed wpływem opadów.Nie przyciąga kurzu, pyłków roślin i zanieczyszczeń ze spalin.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Tynk silkatowy należy stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet, bitumy itp.) podłoża: 
- warstwy zbrojone siatką z włókna szklanego , wykonane klejem zbrojonym z włóknem (wiek powyżej 3 dni), zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze,
- beton, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤4%) zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze

 

SPOSÓB UŻYCIA

Opakowanie tynku silikatowego wymieszać dokładnie. W razie konieczności poprawić konsystencję materiału przez dodanie niewielkiej ilości czystej wody maksymalnie 1%. W przypadku tynków barwionych należy stosować podkład pod tynki zabarwiony w kolorze odpowiadającym barwie tynku. 
Tynk nałożyć na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej na grubość ziarna i nadać strukturę za pomocą pacy z tworzywa sztucznego. Nie obrabiać ponownie wcześniej nałożonej zaprawy. Stykające się powierzchnie ścian tynkować w miarę możliwości w ten sam dzień w celu uniknięcia różnic z powodu wpływów warunków atmosferycznych.

WYDAJNOŚĆ

zużycie: od 1,8 kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderko plastikowe 25 kg

DANE TECHNICZNE:

Gęstość objętościowa

1,85 g/cm³ ± 10%

Czas otwarty pracy

do 15 minut

Konsystencja

10 ± 1,0 cm

Temperatura stosowania

od +5°C do +25°C

FAKTURY

TYNK SILIKATOWY

PASTI SILKA - zużycie

Baranek

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

Kornik

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2Generated in 0.888866 seconds with 5q