eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Tynk silikatowo-silikonowy PASTI SISI

ZASTOSOWANIE

PASTI SISI  jest gotowa do użycia bardzo wysokiej jakości dekoracyjna, barwna masa tynkarska wyprodukowana na bazie wyselekcjonowanej wodnej dyspersji silikonowej i wodnego szkła potasowego ze specjalnie dobranymi wypełniaczami mineralnymi, pigmentami i modyfikatorami. Jest to produkt wygodny i łatwy w użyciu. Łączy w sobie najlepsze cechy tynku silikatowego i silikonowego. Jest tynkiem „oddychającym i samoczyszczącym”. Charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na działanie czynników atmosferycznych, bardzo dużą zdolnością dyfuzji pary wodnej, bardzo wysoką hydrofobowością. Masa przeznaczona jest do ręcznego wykonywania dekoracyjnych, pocienionych wypraw tynkarskich na równych i stabilnych mineralnych tynkach podkładowych, płytach gipsowo-kartonowych i gipsowo-włóknowych oraz na warstwie zbrojonej w systemie ocieplenia ścian budynków

WŁAŚCIWOŚCI

PASTI SISI  łączy w sobie zalety tynku silikatowego i silikonowego. Jest gotową do użycia masą o konsystencji pasty, produkowany na bazie szkła wodnego, emulsji silikonowej, dyspersji polimeru akrylowego, wypełniaczy i domieszek modyfikujących. Jest on produktem wydajnym, bardzo wygodnym i łatwym w użyciu. Po wyschnięciu stanowi trwałą, hydrofobową wyprawę tynkarską o bardzo dobrej przyczepności do typowych podłoży mineralnych. Tynk tworzy warstwę charakteryzującą się bardzo wysoką paro przepuszczalnością, zapewniającą swobodny transport pary wodnej i jej oddawanie przez materiał, na którym tynki zastały zaaplikowane. Jest on także odporny na mycie, czynniki atmosferyczne oraz agresywne składniki zawarte zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym. Zawiera także środki ograniczające rozwój grzybów i pleśni na powierzchni położonego tynku. Kolorystyka tynków silikatowo-silikonowych  przedstawiona jest w palecie tynków PASTI.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Tynk silikatowo-silikonowy     można układać na: tynkach cementowych, tynkach cementowo-wapiennych, tynkach gipsowych, tynkach na bazie żywic organicznych, elementach betonowych, warstwie kleju szpachlowego z zatopioną zbrojącą tkaniną szklaną. Nie zaleca się stosowania tynku na niezabezpieczonych przed opadami atmosferycznymi powierzchniach poziomych lub nachylonych do poziomu. Podłoże powinno być stabilne, nośne, suche, wolne od zanieczyszczeń zmniejszających przyczepność takich jak kurz, mleczko cementowe, stare powłoki malarskie, olej szalunkowy, tłuszcz, itp. Podłoże powinno być zabezpieczone przed możliwością podciągania kapilarnego wody lub zawilgocenia z innych przyczyn.

SPOSÓB UŻYCIA

Tynk silikatowo-silikonowy   w trakcie nakładania i wiązania  temperatura otoczenia i podłoża nie może być niższa niż + 5°C ani wyższa niż + 25°C. Wykonywaną wyprawę należy chronić przed bezpośrednim działaniem opadów atmosferycznych, aż do pełnego związania tynku. W trakcie nakładania tynku należy unikać wietrznej pogody, a także bezpośredniego działania promieni słonecznych na ścianę - takie warunki przyśpieszają wiązanie tynku, skracając znacznie czas otwarty nałożonej wyprawy i uniemożliwiając właściwe zatarcie. Czas całkowitego wiązania tynku w warunkach wysokiej wilgotności względnej powietrza i niskiej temperatury może się wydłużyć dokilku dni.

WYDAJNOŚĆ

Od 1,8 kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderko plastikowe 25 kg

DANE TECHNICZNE:

Gęstość objętościowa

1,85 g/cm³ ± 10%

Czas otwarty pracy

do 15 minut

Konsystencja

10 ± 1,0 cm

Temperatura stosowania

od +5°C do +25°C

FAKTURY

Tynk silikatowo-silikonowy

PASTI SISI - zużycie

Baranek

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

Kornik

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2

 Generated in 0.203918 seconds with 5q