eng ru pl

Nowa strona

Nowa strona internetowa.
Nowa oferta !!!

Wełna mineralna ROCKWOOL !!! Super cena !!!

Tynk silikonowy PASTI SIL

  

ZASTOSOWANIE

  

Tynk silikonowy PASTI SIL jest wysoko wartościową masa cienkowarstwową do wykonywania wypraw tynkarskich. Do stosowania zarówno na podłożach betonowych jak i tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych. Zalecany do stosowania jako wyprawa elewacyjna w bezspoinowych systemach ocieplenia ścian zewnętrznych budynków z wykorzystaniem płyt styropianowych i z wełny mineralnej.

WŁAŚCIWOŚCI

Posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – dzięki zastosowaniu kruszywa dolomitowego.Użycie w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80%). Nie przyciąga kurzu, pyłków roślin i zanieczyszczeń ze spalin.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Tynk silikonowy należy stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet, bitumy itp.) podłoża: 
- warstwy zbrojone siatką z włókna szklanego , wykonane klejem zbrojonym z włóknem (wiek powyżej 3 dni), zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze,
- beton, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤4%) zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze.

SPOSÓB UŻYCIA
Opakowanie tynku silikonowego wymieszać dokładnie. W razie konieczności poprawić konsystencję materiału przez dodanie niewielkiej ilości czystej wody maksymalnie 1%. W przypadku tynków barwionych należy stosować podkład pod tynki zabarwiony w kolorze odpowiadającym barwie tynku. 
Tynk nałożyć na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej na grubość ziarna i nadać strukturę za pomocą pacy z tworzywa sztucznego. Nie obrabiać ponownie wcześniej nałożonej zaprawy. Stykające się powierzchnie ścian tynkować w miarę możliwości w ten sam dzień w celu uniknięcia różnic z powodu wpływów warunków atmosferycznych.

WYDAJNOŚĆ

Od 1,8kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderka plastikowe po 25 kg

FAKTURY

TYNK SILIKONOWY

PASTI SIL - zużycie

BARANEK

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

KORNIK

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2

DANE TECHNICZNE

Gęstość gotowego wyrobu

ok. 1,9 g/cm3

Przyczepność do betonu

> 0,35 MPa

Temperatura przygotowania masy 
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5 °C do +25 °C

 Generated in 0.430593 seconds with 6q