eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Tynk silikonowy PASTI SIL

  

ZASTOSOWANIE

  

Tynk silikonowy PASTI SIL jest wysoko wartościową masa cienkowarstwową do wykonywania wypraw tynkarskich. Do stosowania zarówno na podłożach betonowych jak i tradycyjnych tynkach cementowo-wapiennych. Zalecany do stosowania jako wyprawa elewacyjna w bezspoinowych systemach ocieplenia ścian zewnętrznych budynków z wykorzystaniem płyt styropianowych i z wełny mineralnej.

WŁAŚCIWOŚCI

Posiada wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne – dzięki zastosowaniu kruszywa dolomitowego.Użycie w obniżonych temperaturach (do 0°C) i podwyższonej wilgotności (do ok. 80%). Nie przyciąga kurzu, pyłków roślin i zanieczyszczeń ze spalin.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Tynk silikonowy należy stosować na nośne, zwarte, suche, mocne, czyste i wolne od kurzu i pyłu oraz innych środków zapobiegających przyleganiu (np. olej, klej do tapet, bitumy itp.) podłoża: 
- warstwy zbrojone siatką z włókna szklanego , wykonane klejem zbrojonym z włóknem (wiek powyżej 3 dni), zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze,
- beton, tynki cementowe, tynki cementowo-wapienne (wiek powyżej 28 dni, wilgotność ≤4%) zagruntowane podkładem pod tynki w odpowiednim kolorze.

SPOSÓB UŻYCIA
Opakowanie tynku silikonowego wymieszać dokładnie. W razie konieczności poprawić konsystencję materiału przez dodanie niewielkiej ilości czystej wody maksymalnie 1%. W przypadku tynków barwionych należy stosować podkład pod tynki zabarwiony w kolorze odpowiadającym barwie tynku. 
Tynk nałożyć na podłoże za pomocą pacy ze stali nierdzewnej na grubość ziarna i nadać strukturę za pomocą pacy z tworzywa sztucznego. Nie obrabiać ponownie wcześniej nałożonej zaprawy. Stykające się powierzchnie ścian tynkować w miarę możliwości w ten sam dzień w celu uniknięcia różnic z powodu wpływów warunków atmosferycznych.

WYDAJNOŚĆ

Od 1,8kg/m2

OPAKOWANIE

Wiaderka plastikowe po 25 kg

FAKTURY

TYNK SILIKONOWY

PASTI SIL - zużycie

BARANEK

1,0 mm

1,8 kg/m2

 

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

3,0 kg/m2

 

2,5 mm

3,6 kg/m2

KORNIK

1,5 mm

2,3 kg/m2

 

2,0 mm

2,8 kg/m2

DANE TECHNICZNE

Gęstość gotowego wyrobu

ok. 1,9 g/cm3

Przyczepność do betonu

> 0,35 MPa

Temperatura przygotowania masy 
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5 °C do +25 °C

 Generated in 0.451826 seconds with 6q