eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

PODKŁAD GRUNTUJĄCY – PASTI GRUNT

OPIS

PASTI GRUNT to gotowy do użycia wodno-rozcieńczalny podkład gruntujący na bazie dyspersji akrylowej i wypełniaczy. Zawiera drobny kwarc, który zwiększa przyczepność tynku do podłoża. Posiada właściwości izolacyjne, zawiera środki konserwujące zapobiegające powstawaniu glonów.

ZASTOSOWANIE

Jako warstwa podkładowa , mająca za zadanie wzmocnić i przygotować podłoże przed nałożeniem ostatecznej warstwy tynku akrylowego,  silikatowego, silikatowo- silikonowego, silikonowego lub mozaikowego. Zaleca się stosowanie w kolorze zbliżonym do koloru tynku.

SPOSÓB UŻYCIA

Podłoże powinno być suche, w miarę możliwości oczyszczone z kurzu, brudu, olejów, tłuszczów i wosku. Wszystkie luźne, niezwiązane właściwie z podłożem warstwy należy przed zastosowaniem emulsji usunąć. Wyrób dostarczany jest w postaci gotowej do użycia masy. Nie wolno łączyć go z innymi materiałami, rozcieńczać ani zagęszczać. Bezpośrednio przed użyciem masę należy przemieszać celem wyrównania konsystencji. Masę należy rozprowadzić na przygotowanym podłożu (równomiernie na całej powierzchni) przy pomocy wałka lub pędzla. Przyklejanie okładzin, szpachlowanie bądź wykonanie hydroizolacji można rozpocząć po całkowitym wyschnięciu masy, tj. po upływie ok. 4÷6 godzin od momentu jej naniesienia.

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Podkład należy chronić przed zamarzaniem i wysychaniem, przechowywać w oryginalnych opakowaniach w zacienionych pomieszczeniach w temperaturze od +5°C do +20°C. W wypadku dłuższego przechowywania podkład w wiaderkach można zalać niewielką ilością wody wodociągowej np. 200g co zapobiegnie wysychaniu i przedłuży okres trwałości.

OPAKOWANIA

20kg, 15kg, 5kg

WYDAJNOŚĆ

0,25-0,30 kg/m2Generated in 0.096755 seconds with 5q