eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Silikonowa farba fasadowa - PASTI FASADINA SIL

ZASTOSOWANIE

Silikonowa farba fasadowa PASTI jest przeznaczona do dekoracyjno-ochronnego malowania elewacji budynków. Jest wysokiej jakości wodną matową farbą silikonową, przeznaczoną do wykonywania trwałych wymalowań zewnętrznych na wszelkich podłożach jak: tynki cementowe, cementowo-wapienne, tynki akrylowe, beton, gazobeton, piaskowiec, cegła, szpachlówki itp. Farba fasadowa oparta jest na spoiwie w postaci wodnej dyspersji silikonowej oraz akrylowo-styrenowej.

WŁAŚCIWOŚCI

Tworzy powłokę mocno związaną z podłożem, posiadającą efekt antyroszeniowy a jednocześnie wykazującą znakomitą przepuszczalność pary wodnej. Na skutek powierzchniowej hydrofobizacji znacznie obniżona jest zwilżalność powłoki. Hamuje penetrację brudu niesionego głównie z wodą oraz rozwój mikroorganizmów, jak glony i grzyby. Efektem końcowym jest obniżona skłonność do brudzenia się, która daje efekt samooczyszczania się powłoki i znakomitą odporność na warunki atmosferyczne. Silikonowa farba fasadowa posiada wysoką zdolność krycia i wysoki stopień bieli. 

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże musi być nośne i mocne, chłonne, suche i wolne od substancji zmniejszających przyczepność (oczyszczone z kurzu i tłustych plam). W celu wzmocnienia osypujące się lub bardzo chłonne podłoże należy zagruntować Gruntem PASTI PLAST (jedno- lub dwukrotnie) do uzyskania właściwej chłonności i nośności.

SPOSÓB UŻYCIA

Farbę przed użyciem należy dokładnie wymieszać. Do malowania powierzchni o znacznej porowatości farbę można rozcieńczać wodą zdatną do picia (ok. 5-10%). Farbę należy nanosić w postaci cienkiej i równomiernej warstwy, nie wcześniej niż przed upływem 6 godzin od gruntowania podłoża. Malowanie można wykonywać wałkiem, pędzlem lub metodą natryskową. Farbę można nanosić jednokrotnie lub dwukrotnie (zalecane), w zależności od chłonności i struktury podłoża.

WYDAJNOŚĆ

Od 0,25 kg / 1m2(przy jednokrotnym malowaniu)

5 kg - 20m2, 10 kg - 40m2, 20 kg - 80m2

OPAKOWANIE

Wiadra plastikowe po 5 kg, 10 kg, 20 kg.

DANE TECHNICZNE

Gęstość

ok. 1,45 kg/dm3

Temperatura przygotowania farby 
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5 °C do +25 °C

Nakładanie kolejnej warstwy

po ok. 6 h

Czas schnięcia

od 2 do 6 h

 

 Generated in 0.185015 seconds with 5q