eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Akrylowa farba fasadowa - PASTI FASADINA EKO

ZASTOSOWANIE

Wysokiej jakości matowa, rozcieńczana wodą, akrylowa farba fasadowa PASTI na bazie żywicy silikonowej oraz akrylowo-styrenowej z dodatkiem emulsji siloksanowej. 

WŁAŚCIWOŚCI

Akrylowa emulsja zewnętrzna PASTI przeznaczona jest do dekoracyjno-ochronnego malowania elewacji budynków Jest nowoczesną farbą emulsyjną tworzącą estetyczne, gładkie, matowe i dobrze trzymające się podłoża powłoki - odporne na działanie czynników atmosferycznych. Akrylowa farba fasadowa PASTI chroni malowane podłoże przed wilgocią przenikającą z zewnątrz. Posiada doskonałe parametry użytkowe - jest odporna na zwietrzenie, opady atmosferyczne oraz wszelkie rodzaje agresywnych składników zawartych zarówno w podłożu, jak i w środowisku naturalnym.Posiada dobre właściwości kryjące i jest paro przepuszczalna.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Podłoże powinno być suche, oczyszczone z kurzu i brudu oraz tłustych plam. W przypadku problemów z tłustymi plamami, jak również stwierdzenia potrzeby wzmacniania i tym samym redukcji chłonności podłoża, zaleca się zastosować głęboko penetrujący preparat PASTI Grunt. W przypadku nadmiernego zagruntowania, czyli zeszklenia podłoża (zeszklenia = silne, połyskliwe odbijanie światła) bezwzględnie nie należy malować bezpośrednio farbą, ale wykonać rozcieńczenie farby wodą 1:1 i równomiernie nanieść na ścianę. . 

SPOSÓB UŻYCIA
Farbę należy zawsze przed użyciem dokładnie wymieszać (nie stosować szybkoobrotowych mieszadeł). W celu uzyskania odpowiedniego efektu dekoracyjnego zaleca się dwukrotne lub jeśli to konieczne - trzykrotne malowanie farbą. 

WYDAJNOŚĆ

od 0,25 kg/1 m2 (przy jednokrotnym malowaniu)

5 kg - 20m2 , 10 kg - 40m2, 20 kg - 80m2

OPAKOWANIE

Wiadra plastikowe po 5 kg,10 kg, 20 kg

DANE TECHNICZNE

Gęstość

ok. 1,45 kg/dm3

Temperatura przygotowania farby 
oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5 °C do +25 °C

Nakładanie kolejnej warstwy

po ok. 6 h

Czas schnięcia

od 2 do 6 h

 Generated in 0.910105 seconds with 5q