eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Tynki cienkowarstwowe PASTI przeznaczone są przede wszystkim do wykańczania elewacji ścian ocieplonych w technologii BSO. Mogą też być nakładane na ściany z betonu monolitycznego, bloczków gazobetonowych lub na starannie wykonane podłoża z materiałów wapienno-piaskowych. Drobnoziarnistą, delikatną powierzchnię uzyskuje się stosując tynki z kruszywem o granulacji 1,0–2,0 mm wygładzane wałkiem strukturalnym, natomiast rowkowaną fakturę otrzymuje się przy zastosowaniu masy tynkarskiej z ziarnem 3–4 mm zatartej pacą plastikową. Przeciętne zużycie materiału tynkarskiego wynosi 2-5 kg/m2 zależnie od ziarnistości kruszywa.

Tynki akrylowe PASTI są na bazie dyspersyjnych żywic polimerowych charakteryzujących się dużą elastycznością i dobrą przepuszczalnością pary wodnej. Można je trwale barwić nawet na nasycone kolory. Ściany pokryte tynkiem akrylowym PASTI można czyścić wodą pod ciśnieniem z dodatkiem detergentów, a także odnawiać akrylowymi farbami fasadowymi PASTI.

Tynki silikonowe PASTI mają zastosowanie przede wszystkim do wykonywania elewacji obiektów narażonych na intensywne zabrudzenie, w rejonach przemysłowych, w pobliżu dróg o dużym natężeniu ruchu. Dzięki własnościom hydrofobowym powierzchnia tynku nie przyciąga cząsteczek wody, utrudnia osadzanie się brudu, a opady deszczu przyczyniają się do samooczyszczania elewacji.

FAKTURY TYNKÓW

Baranek

KornikGenerated in 0.11631 seconds with 4q