eng ru pl

DOFINANSOWANIE

Dofinansowanie z funduszy UE

Akrylowa Gładź Szpachlowa - PASTI PUTZ

ZASTOSOWANIE

Masa szpachlowa PASTI PUTZ przeznaczona jest do wygładzania ścian i sufitów w pomieszczeniach suchych oraz o podwyższonej w trakcie eksploatacji wilgotności względnej powietrza. Przeznaczona do nakładania ręcznego oraz mechanicznego. Może być stosowana na tynkach cementowych, cementowo-wapiennych wapiennych, gipsowych, płytach gipsowo-kartonowych, na podłożach drewnianych i drewnopodobnych, metalu itp. Nie należy stosować na szkło, tworzywa sztuczne oraz na podłoża zawilgocone i podlegające odkształceniom.

WŁAŚCIWOŚCI

PASTI PUTZ jest gotową masą szpachlową na bazie dyspersji akrylowej oraz naturalnych najwyższej jakości wypełniaczy. Służy do wyrównywania i szpachlowania powierzchni przed malowaniem a także do uzyskania powłok o charakterze dekoracyjnym. Produkt nadaje się do nakładania ręcznego oraz mechanicznego za pomocą odpowiednich agregatów i narzędzi. W połączeniu z możliwością aplikacji mechanicznej stanowi idealne uzupełnienie wykończeniowych etapów prac tynkarskich z użyciem tynków gipsowych. Masa jest plastyczna, łatwa w obróbce, po wyschnięciu łatwo się szlifuje. Po nałożeniu na powierzchnie i całkowitym wyschnięciu uzyskuje kolor śnieżnobiały. Wyrób stanowi doskonałą warstwę pod tapetowanie i malowanie wszystkimi rodzajami farb emulsyjnych i akrylowych.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnia podłoża powinna być wysezonowana, sucha, czysta, trwała i nośna. Resztki farb i innych zanieczyszczeń usunąć. Podłoża słabe pomalować gruntem PASTI GRUNT, jeżeli zachodzi potrzeba zmniejszenia chłonności. Niewielkie rysy i pęknięcia zaszpachlować cienką warstwą gładzi. Kawerny na podłożach betonowych oraz bardzo chropowate tynki przeszpachlować na całej powierzchni.

SPOSÓB UŻYCIA

Gładź nanosić na podłoże maszynowo lub za pomocą stalowej, nierdzewnej pacy na grubość od 1 do 2 mm do uzyskania równej, gładkiej powierzchni. Drugą warstwę nanosić po związaniu pierwszej. Po wyschnięciu drugiej warstwy wszystkie nierówności zeszlifować siatką do szlifowania lub papierem ściernym. Nie zużytą gładź można wykorzystać w późniejszym czasie pod warunkiem, że pojemnik zostanie szczelnie zamknięty. Gładź można również nakładać maszynowo.

ZUŻYCIE

Ok. 1kg / m2/ mm

OPAKOWANIE

Wiaderka plastikowe po 18 kg

DANE TECHNICZNE

Max. grubość warstwy

3 mm

Temperatura przygotowania masy oraz podłoża i otoczenia w trakcie prac

od +5°C do +25°C

Wilgotność w pomieszczeniu w trakcie prac

do 70%

Czas wysychania

ok. 6 h (warstwa grubości 1 mm przy temperaturze +20°C)Generated in 0.209481 seconds with 5q